Docenieni inżynierowie seniorzy

Czesław Drobisz ukończył 90 lat. Ryszard Dobrowolski, Edward Romańczuk i Włodzimierz Rusak – 85. Wiktor Puczyński – 80, Jerzy Obolewicz – 70. Te jubileusze białostocki Oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa uczcił wręczeniem „budowlanych Oskarów” i okolicznościowych dyplomów.

Gratulacje, na ręce dostojnych jubilatów, złożył dr inż. Krzysztof Falkowski, sekretarz Oddziału PZITB w Białymstoku, życząc im zdrowia i doskonałej kondycji na kolejne lata. Ponadto zaznaczył, iż współczesna młodzież potrzebuje właśnie takich wzorców, które są namacalnym dowodem, iż warto wybierać zawód inżyniera budownictwa.

Zasłużeni seniorzy (od lewej): Włodzimierz Rusak, Czesław Drobisz i Ryszard Dobrowolski. Na zdjęciu ze Stanisławem Skorulskim – przewodniczącym Koła Seniorów PZITB Oddział Białystok

– Tradycją Oddziału PZITB jest specjalne honorowanie najstarszych członków w roku ich „pełnych” urodzin – wyjaśnia Elżbieta Dolińska z biura Oddziału PZITB. – Obchodzimy „dziesiątki” i urodziny kończące się na „piątki” członków Koła Seniorów naszego Związku. Jubilaci dostają humorystyczne życzenia i pamiątkowe statuetki, przypominające nieco filmowe Oscary, stąd wzięło się ich potoczne określenie „budowlane Oskary”.

Inżynierskie spotkanie urodzinowe odbyło się przed Świętami Bożego Narodzenia (13 grudnia 2023r.) w atmosferze życzeń opłatkowych. Była to więc podwójna okazja do wspólnego spędzenia czasu. Uroczystość odbyła się w Domu Technika w Białymstoku

Przedstawmy więc skrótowo zasłużonych inżynierów. Czesław Drobisz to wieloletni pracownik Podlaskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego oraz Biura Projektowego „Investprojekt”. Ryszard Dobrowolski był współtwórcą Podlaskiej OIIB, przez dwie pierwsze kadencje jej istnienia przewodniczył Okręgowej Radzie. Zawodowo pełnił funkcję prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białymstoku i prowadził własną pracownię projektową. Edward Romańczuk i Wiktor Puczyński do emerytury pracowali w Biurze Projektowo-Badawczym Budownictwa Ogólnego „Miastoprojekt-Białystok”. Włodzimierz Rusak był wieloletnim dyrektorem Administracji Domów Mieszkalnych „Południe” w Białymstoku. Była to jedna z pierwszych, o ile nie pierwsza w mieście, administracja, która na początku lat 90-tych przejmowała zarząd nad budynkami komercyjnymi. Natomiast najmłodszy (uśmiech) Jerzy Obolewicz jako wieloletni praktyk i dydaktyk był przez wiele lat członkiem zarządu białostockiego Oddziału PZITB, a obecnie pełni funkcję dyrektora Instytutu Inżynierii Bezpieczeństwa Obiektów Antropogenicznych w Centrum Rzeczoznawstwa Budowlanego w Warszawie.

Koło Seniorów PZITB O/B-stok skupia 28 członków. Przewodniczy mu Stanisław Skorulski. Warunkiem wstąpienia do niego jest co najmniej 20-letnie członkostwo w Związku i przekroczenie wieku emerytalnego. Cieszy nas fakt, że inżynierowie-emeryci mają czas i chęci do spotkań. Życzymy Wam rozwijania pasji i pozostania jak najdłużej w pełni sił i w zdrowiu.

Barbara Klem

Zdjęcia: Barbara Klem, Krzysztof Falkowski

Udostępnij :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Szukaj
Najchętniej czytane
Kategorie
Archiwum
Archiwa
Subskrybuj!
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!
Skip to content