Inwestycja o wyjątkowym wymiarze historycznym i duchowym. Przestrzeń edukacyjna, refleksyjna. Plac budowy pełen symboliki. Nietypowych materiałów, rzadko stosowanych technologii. A do tego…
27 maja na Politechnice Białostockiej odbyła się XXIII edycja seminarium szkoleniowego kadry inżynieryjno-technicznej, poświęcona zagadnieniom eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych. Organizatorami
Magazyn energii w Turośni Kościelnej, jeden z największych takich projektów w Europie (największy budowany obecnie w Polsce) zwiedzali 14 maja inżynierowie budownictwa.
„Natura wyładowań atmosferycznych” to temat majowej, jubileuszowej, XX edycji Inżynierskiej środy. Zapraszamy serdecznie, tym razem wyjątkowo w czwartek, 21 maja 2026 r.
Inżynieria ograniczeń i nowoczesnych rozwiązań. Tak skrótowo można ocenić budowę kompleksu nowoczesnych budynków biurowo-usługowych w Białymstoku. Różnorodność kształtów konstrukcji bardzo przyciąga uwagę.
Zakończyła się rozbudowa ciepłowni węglowej o układ kogeneracji z silnikiem i kotłem zasilanymi paliwem gazowym na potrzeby miejskiej sieci cieplnej w Mońkach.
Marek Motylewicz będzie nadal kierował białostockim Oddziałem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP. Tak, 16 kwietnia, zadecydowali uczestnicy XXXIV Walnego Zebrania Delegatów.
„Smart Home w dzisiejszym świecie: rewolucja codziennych obowiązków” to temat kolejnej, kwietniowej, XIX edycji Inżynierskiej środy. Zapraszamy serdecznie 15. kwietnia 2026 r.
Pięć obiektów z województwa podlaskiego ubiega się o zaszczytny tytuł najlepiej zbudowanych obiektów w skali kraju. 15 kwietnia wystartuje ogólnopolskie głosowanie internautów.
Błogosławionych, pełnych pokoju i rodzinnego ciepła Świąt Wielkanocnych. Niech życie zwycięża każdego dnia, a radość ze Zmartwychwstania trwa nie tylko w święta.
Kilkanaście osób, członków Koła Seniora białostockiego Oddziału PZITB zwiedzało 25 marca budowę Rezydencji Manufaktura w Białymstoku. Inwestycja zachwyciła inżynierów, będą zgłębiać temat.
Szymon Pawłowski (na zdjęciu powyżej) jest prezesem Stowarzyszenia Geodetów Polskich Oddział Białystok. Wybory władz na kolejną kadencję odbyły się 10 marca 2026r.
Bezpieczeństwo wodne w erze cyfrowej rewolucji to temat konferencji, która odbędzie się 17 kwietnia w Białymstoku. Zgłoszenia przyjmowane są do końca marca.
Przywrócenie dawnej świetności zabytkowemu pawilonowi wschodniemu w zespole pałacowym letniej rezydencji Branickich w Choroszczy to zadanie, z jakim zmagają się nasi inżynierowie.
117 mikropali będzie utrzymywać dwukondygnacyjny obiekt kilka metrów nad ziemią. Tak powstaje nowe miejsce na kulturalnej mapie Białegostoku: „BTL – przestrzeń kreatywna”.
Technika dla natury i elektroniczna szachownica. To tematy konferencji zorganizowanej w ramach Światowego Dnia Inżyniera, która odbędzie się 5 marca w Białymstoku.
Zawodowa integracja, pomoc charytatywna i dobra zabawa do rana. X Bal karnawałowy drogowca, transportowca, inżyniera budownictwa „Wieczór Hollywood Gala Oscarowa” za nami.
„Oddziaływanie fal radiowych na organizm człowieka (100 kHz-300 GHz)” to temat lutowej, XVIII edycji Inżynierskiej środy. Zapraszamy serdecznie 18. lutego 2026 r.
Janusz Krentowski, członek Podlaskiej OIIB uczestniczył w I Ogólnopolskiej Konferencji „Dzień wielkiej płyty”, która odbyła się 6 lutego w ramach poznańskiej Budmy.
Zakończyliśmy trzydniowe Seminarium drogowców. Ogrom wiedzy merytorycznej. I… spotkania inżynierów, które umożliwiają lepsze poznawanie się i nawiązywanie kontaktów, procentujących w życiu zawodowym.
Czwartek (5 lutego) minął merytorycznie. Pod znakiem wykładów cały dzień. „Aktualne zagadnienia budownictwa komunikacyjnego” XVII Seminarium Techniczne SITK RP Oddział Białystok trwa.