Tak się zmieniła białostocka „budowlanka”

Grupa osób z Koła Seniorów PZITB Oddział w Białymstoku odwiedziła 10 kwietnia Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku. Wrażenia, no cóż… same pozytywne.

– Spotkały się dwa pokolenia: absolwenci i obecni uczniowie – relacjonuje Urszula Malczyńska, nauczycielka z ZSBG. – Zdziwieniom, tym pozytywnym, i opowieściom nie było końca. Goście byli pod wielkim wrażeniem, jak teraz prowadzone jest nauczanie w szkole, w jakich warunkach realizowana jest praktyczna nauka zawodu i porównywali/wspominali swój pobyt w szkole. W grupie inżynierów było pięciu absolwentów szkoły oraz jej byli pracownicy m.in.: Jan Wiśniewski – dyrektor szkoły i Stanisław Skorulski – nauczyciel praktycznej nauki zawodu.

Jan Wiśniewski przepracował w budowlance 35 lat, w tym czasie udało się wykształcić 10 tys. osób. 95-letni dziś Józef Strzałkowski zaczynał szkołę w trzy lata po jej utworzeniu, w 1948 r. Co ciekawe, uczył się razem ze śp. Haliną Słonicką – jedną z najwybitniejszych polskich śpiewaczek operowych (sopran), solistką Teatru Wielkiego w latach 1957-1990.

Relacja zdjęciowa z wizyty na stronie szkoły.

Barbara Klem

Zdjęcie: archiwum ZSB-G

Udostępnij :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Szukaj
Najchętniej czytane
Kategorie
Archiwum
Archiwa
Subskrybuj!
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!
Skip to content