Otwarcie boisk Politechniki Białostockiej

Dziś (3 czerwca) odbyło się oficjalne otwarcie kompleksu kortów i boisk, w tym pierwszych w Polsce kortów do squasha na świeżym powietrzu.

Na taki teren sportowy uczelnia czekała 75 lat. I udało się. Gratulujemy inwestorowi i naszym inżynierom – wykonawcom obiektu.

Dziś „nasza” ekipa inżyniersko-inwestorska na galowo albo… na sportowo (uśmiech). Na zdjęciu Marta Kosior-Kazberuk – rektor Politechniki Białostockiej i od lewej: Tomasz Kulesza – prezes firmy będącej generalnym wykonawcą Hydros Plus, Wojciech Konopacki – kanclerz uczelni, arch. Roman Ptaszyński – projektant i Artur Kępko – inspektor nadzoru inwestorskiego (branża budowlana)

Na terenie ponad hektara powstały: boiska do gry w piłkę nożną (pełnowymiarowy „orlik”) z mobilną trybuną, boisko wielofunkcyjne, boisko do gry w siatkówkę plażową, park kalisteniczny, korty do tenisa i pierwsze w Polsce korty do squasha na świeżym powietrzu. O inwestycji pisaliśmy szczegółowo w marcu br, więc zainteresowanych odsyłam do archiwum.

Legenda: 1 – korty do gry w squasha, 2 – park kalisteniczny, 3 – boisko wielofunkcyjne, 4 – boisko do gry w piłkę plażową, 5 – kort do tenisa ziemnego, 6 – boisko Orlik z mobilnymi trybunami i 7 – korty do tenisa ziemnego

Poniżej krótka galeria z otwarcia i oprowadzania gości po kompleksie. Tuż po przecięciu wstęgi rozpoczęły się bowiem rozgrywki sportowe i ćwiczenia, a ok. godz. 12.30 turniej sportowy zorganizowany przez Działy Współpracy Międzynarodowej Politechniki Białostockiej – BUT Cup 2024.

Zachęceni? Polecam wizytę przy ul. Wiejskiej i obejrzenie obiektu na własne oczy. A może warto zadośćuczynić stwierdzeniu: w zdrowym ciele, zdrowy duch i wypróbować któreś boisko na sobie(?) Przypomnę, że obiekt jest otwarty nie tylko dla studentów i pracowników Politechniki, ale również dla mieszkańców miasta.

Tekst i zdjęcia: Barbara Klem

Udostępnij :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Szukaj
Najchętniej czytane
Kategorie
Archiwum
Archiwa
Subskrybuj!
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!
Skip to content