Sprawy Izbowe

Młodzi inżynierowie w centrum zmian. O AI, odpowiedzialności i przyszłości budownictwa dyskutowali uczestnicy II Forum Młodych Inżynierów, które odbywało się w Uniejowie.

Krzysztof Ciuńczyk został ponownie przewodniczącym Rady. Doskonała frekwencja i zmiany w organach. Podlaska Izba wchodzi w nową kadencję z nieco przekonstruowaną ekipą.

Organ samorządu zawodowego inżynierów budownictwa, który rozpoznaje sprawy z zakresu odpowiedzialności zawodowej i dyscyplinarnej w budownictwie. Wydaje decyzje o ukaraniu członka izby.

Z racji wykonywania zawodu zaufania publicznego członkowie samorządu podlegają odpowiedzialności zawodowej i dyscyplinarnej w budownictwie. Właściwymi organami Izby są: OROZ i OSD.

Miniony rok to czas wytężonej pracy Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej. Przeprowadziła ona kwalifikacje 235 wniosków na uprawnienia, o 39 więcej niż rok wcześniej.

POIIB przygotowuje się do Zjazdu, zaplanowanego na 18 kwietnia, w trakcie którego organy statutowe przedstawią ubiegłoroczną działalność, poddając ją pod ocenę delegatów.

Z nieukrywaną dumą i radością przedstawiamy sylwetki osób, które osiągnęły najwyższe wyniki egzaminu na uprawnienia budowlane w jesiennej sesji `2025 Podlaskiej OIIB.

Około stu osób uzyskało uprawnienia budowlane w sesji jesiennej egzaminów w Podlaskiej Izbie. Ceremonia ich wręczenia odbyła się 18 grudnia 2025 r.

Elżbieta Cukierman, Wojciech Wojciuk i Łukasz Szuberski reprezentowali Podlaską OIIB w II edycji Turnieju gry w boule Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

150 osób wzięło udział w spotkaniu Podlaskiej OIIB. Był rejs statkiem i zabawa nad jeziorem w Augustowie. Integracja środowiska jest wartością samorządu.

Reprezentacja Podlaskiej OIIB zajęła drugie miejsce w VII Ogólnopolskim Turnieju Badmintona o Puchar Przewodniczącego OR ZOIIB. Zawody odbyły się 29 czerwca 2025r.

120 osób uzyskało uprawnienia budowlane po pozytywnie zdanych egzaminach w wiosennej sesji Podlaskiej OIIB. Uroczysta ceremonia ich wręczenia odbyła się 26 czerwca.

Z wielką dumą i radością przedstawiamy sylwetki osób, które osiągnęły najwyższe wyniki egzaminu na uprawnienia budowlane w sesji wiosennej Podlaskiej OIIB. Gratulacje.

W sobotę, 7 czerwca, w malowniczo położonym Parku Linowym Doktorce odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez Podlaską Izbę.

Pełni pasji i energii młodzi inżynierowie, gotowi zmieniać świat techniki i realizować ambitne projekty, spotkali się 23-24 maja na Forum Młodych Inżynierów.

Niemal bez głosów sprzeciwu i wstrzymujących się, delegaci przyjęli sprawozdania z działalności wszystkich organów Izby za miniony rok, udzielając absolutorium Radzie POIIB.

Organy Podlaskiej OIIB przygotowują się do Zjazdu, zaplanowanego na 25 kwietnia, na którym zreferują działalność za 2024r., poddając ją pod ocenę delegatów.

Z nieukrywaną dumą i radością przedstawiamy sylwetki osób, które osiągnęły najwyższe wyniki egzaminu na uprawnienia budowlane w sesji jesiennej Podlaskiej OIIB. Gratulacje.

111 osób, które zdały egzamin w jesiennej sesji egzaminacyjnej przeprowadzonej w Podlaskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa, odebrało dziś (20 grudnia) uprawnienia budowlane.

Łączenie pokoleń inżynierów, wykorzystując świeżą perspektywę młodych i doświadczenie starszych, aby wspólnie budować silniejsze fundamenty przyszłości inżynierii. To cel Rady Młodych PIIB.

Adam Żamojda, członek POIIB uczestniczył w akcji: „Inżynierowie budownictwa w walce ze skutkami powodzi”. Pracował społecznie pięć dni pomagając poszkodowanym. Szacował szkody.

Przejdź do treści