Podlascy inżynierowie z sukcesem w brydżu

Czwarte miejsce zajęła drużyna brydżowa Podlaskiej OIIB w turnieju teamów, rywalizacji izb, w Mistrzostwach PIIB w Brydżu Sportowym. Gratulujemy sukcesu podlaskim inżynierom.

Andrzej Balunowski i Andrzej Błachno wygrali turniej par na maxy. Andrzej Balunowski zajął również trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Podlaski samorząd inżynierów budownictwa reprezentowali także, jak niemal co roku, Janusz Karpowicz i Piotr Nowara. W klasyfikacji generalnej, oceniającej wszystkie turnieje, zwyciężyła Śląska OIIB, którą reprezentowało aż dziesięciu zawodników – z wynikiem 400 punktów. Natomiast Podlasianie tylko we czwórkę zdobyli 348 punków, co dało im drugie miejsce.

Ostatnie, X Jubileuszowe Mistrzostwa PIIB w Brydżu Sportowym odbywały się 1-3 grudnia w Bielsku-Białej. Przypominamy wydarzenie z zeszłego roku. Późno? No tak, nie wszyscy z Czytelników „przestawili się” na wydanie internetowe „Budownictwa i Architektury Podlasia.” Cóż… ponad 20 lat wydawania kwartalnika nie łatwo zapomnieć. Za rok o mistrzostwach w brydżu napiszemy na bieżąco, dziś jeszcze sięgamy trochę historycznie. A więc… Jest początek grudnia 2023 r. w przepięknej zimowej scenerii w Hotelu „Szyndzielnia” u stóp Beskidów, stawiło się 34 zawodników, reprezentujących siedem OIIB: Łódzką, Małopolską, Mazowiecką, Podkarpacką, Podlaską, Śląską i Warmińsko-Mazurską.

Mistrzostwa, poza aspektem sportowym, opartym o rywalizację w duchu fair play, są także okazją do spotkań integracyjnych środowisk inżynierów budownictwa zrzeszonych w PIIB. Tradycją stała się organizacja sobotniej kolacji koleżeńskiej, służącej rozmowom, wymianom doświadczeń, budowaniu relacji zawodowych i prywatnych, a także dyskusjom na tematy rozegranych rozdań podczas zawodów. Korzystając z uroków miejsca przeprowadzanych mistrzostw i piękna zimy, zawodnicy w czasie wolnym od gry mogli wziąć udział w wycieczce na Szyndzielnię.

– Gratulacje i wyrazy uznania za, jak zawsze, profesjonalną organizację – mówi Janusz Karpowicz. – Szczególnie Januszowi Kozula i paniom z biura Śląskiej OIIB.

Historia mistrzostwa sięga roku 2012, kiedy z inicjatywy Placówki Terenowej ŚlOIIB w Bielsku-Białej, w Szczyrku zorganizowano zawody w randze mistrzostw, które wzbudziły bardzo duże zainteresowanie inżynierów budownictwa, reprezentujących nie tylko śląską, ale także pozostałe OIIB. Od tego czasu zawody karciane wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń inżynierów budownictwa.

Więcej informacji o bieżącej edycji mistrzostw, klasyfikacji i ich historii – na stronie Śląskiej OIIB.

Barbara Klem

Zdjęcie: Śląska OIIB

Udostępnij :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Szukaj
Najchętniej czytane
Kategorie
Archiwum
Archiwa
Subskrybuj!
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!
Skip to content