Dzień Dziecka w Podlaskiej OIIB

Masa atrakcji: dmuchańce, wodne szaleństwo, a przede wszystkim, wspólna radosna zabawa! 1 czerwca, odbył się „izbowy” Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Piknik organizowany jest rokrocznie przez Podlaską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa. Bieżąca edycja wypełniła gwarem i śmiechem Park Morza Lądy Oceany w Juchnowcu Kościelnym. Zabawa w podlaskim „disnejlendzie” rozpoczęła się o godz. 10, a zakończyła po 14-ej. W imprezie, która należy już do tradycji Izby, wzięła udział rekordowa liczba 214 dorosłych oraz 211 dzieci, w tym 15 poniżej drugiego roku życia.

Uczestników przywitał Krzysztof Ciuńczyk, przewodniczący Okręgowej Rady Podlaskiej OIIB

Na dzieci czekały szalone akrobacje na dmuchańcach, skoki na bungy i pontonowa zjeżdżalnia.

Znalazło się coś również dla fanów szybkiej i niebezpiecznej jazdy, czyli niepohamowane, rzadko kontrolowane drifty i kraksy samochodzików, quadów elektrycznych oraz easyrollerów. Tymczasem najmłodsi przygotowywali się pod czujnym okiem rodziców do wyścigów na kolorowych gigautkach. W ten właśnie sposób przeprowadzono preselekcje do startu w F1.

Wielbiciele wodnego szaleństwa dokonali abordażu, zdobywając statki pirackie, tratwy, łódki, także… walce i kule wodne.

Trudne warunki terenowe można było pokonać za pomocą lin i tyrolki oraz w kuli zorbingowej. Kolejki ustawiały się do poszybowania w powietrzu podczas skoków na trampolinach.

Pasjonaci przyrody wybrali się na ścieżkę edukacyjną by zapoznać się z fauną i florą. Szczególnie podobały się złote rybki. Szkoda, że tak szybko wyczerpał się limit życzeń… Każdy uczestnik na wejściu dostawał od kapitana pokarm dla rybek, dzięki czemu mógł poprosić złote rybki w stawie pod delfinkiem o jedno życzenie. Życzenia były piękne i na bogato… Niech się nam więc wszystkie spełnią…

A w międzyczasie nieco relaksu przy posiłku i na hamaczku. Albo w basenie z piłeczkami.

Ochronę medyczną i bezpośrednią możliwość zapoznania się z zasadami pierwszej pomocy zapewnili mili i rzeczowi medycy z grupy ratunkowej Nadzieja. Wszystkim, małym i dużym uczestnikom Pikniku, dziękujemy gorąco za tak liczny udział w zabawie, za uśmiech na buziach i pozytywną energię, którą mogliśmy wspólnie pomnażać w ten pełen wrażeń dzień!

Tekst i zdjęcia: Monika Urban-Szmelcer

Więcej zdjęć tutaj

Część zdjęć oraz filmiki znajdują się również na facebooku Izby, pełen serwis fotograficzny oraz filmy dostępne są w biurze Izby.

Udostępnij :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Szukaj
Najchętniej czytane
Kategorie
Archiwum
Archiwa
Subskrybuj!
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!
Skip to content