Aktualności

Ciekawe, autorskie projekty techniczne jako propozycje rozwiązania problemu zgłoszonego przez przedsiębiorstwo regionalne z szansą na wdrożenie. To główny cel Konkursu „Wschodzący innowatorzy”.

Waldemar Orłowski będzie przewodniczącym białostockiego Oddziału PZITB w kadencji 2024-2028. Ustępująca ze stanowiska Nina Szklennik otrzymała serdeczne podziękowania za wieloletnią ofiarną pracę.

Nieco dłuższy od poprzedniego. Będzie miał 184,50m długości i szerokość 14,70 m, czyli sporo więcej niż poprzednik, który miał tylko 10 m.

To ważny moment w życiu każdego inżyniera. 27 czerwca uroczyście wręczyliśmy uprawnienia budowlane osobom, które zdały egzamin w tegorocznej wiosennej sesji POIIB.

Prof. dr hab. inż. Czesław Miedziałowski, przewodniczący Rady Podlaskiej OIIB w latach 2010-2014 obchodzi w tym roku jubileusz półwiecza pracy naukowo-dydaktycznej. Gratulacje!

Dwie podziemne kondygnacje pod zabytkiem w złym stanie technicznym. Zabytek, rzecz jasna, do zachowania. Podbicie fundamentów. Wkomponowanie go w nowoczesny budynek wielorodzinny.

Wysokie podwyżki składek członkowskich od 2025r. i nowy Kodeks etyki zawodowej – to najistotniejsze dla członków punkty XXIII Krajowego Zjazdu Sprawozdawczego PIIB.

Zapraszamy na III edycję Inżynierskiej środy, ostatniej przed wakacyjną przerwą. Tematem przewodnim spotkania będzie przesmyk suwalski, czy tylko przyroda i znaczenie strategiczne?

Usprawni ruch, poprawi komfort i bezpieczeństwo. Remont oczekiwany i konieczny. Prace idą sprawnie. Przebudowana ul. Raginisa w Białymstoku ma być gotowa jesienią.

Do egzaminu pisemnego przystąpiło 101 osób, a zdało 88. Na pytania ustne odpowiadało 102 kandydatów, z wynikiem pozytywnym zakończyło egzamin 86 inżynierów.

Dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, będzie drugą kadencję pełniła funkcję rektora Politechniki Białostockiej – największej uczelni technicznej w naszym regionie.

Dziś (3 czerwca) odbyło się oficjalne otwarcie kompleksu kortów i boisk, w tym pierwszych w Polsce kortów do squasha na świeżym powietrzu.

Propozycje normy, związanej z prosumenckimi instalacjami elektrycznymi jako elementami umożliwiającymi poprawę „elastyczności” lokalnych systemów dystrybucyjnych. Prezentujemy szerzej jeden z tematów seminarium ELSEP`2024.

Masa atrakcji: dmuchańce, wodne szaleństwo, a przede wszystkim, wspólna radosna zabawa! 1 czerwca, odbył się „izbowy” Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Elastyczność sieci elektroenergetycznych, wyzwania dla energetyki to temat tegorocznej XXI edycji seminarium szkoleniowego kadry inżynieryjno-technicznej poświęconego eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych.

Ostrożnie, rozważnie i cierpliwie. Tak prowadzi się prace z obiektami zabytkowymi. Budowie nie można narzucić tempa, bo może się to skończyć katastrofą.

Na sugestię mego dziadka Gerwazego, biegłego w pismach świętych, na chrzcie okropiono mnie jako Zyta. Tego imienia wystarczyło mi i za nazwisko.

Subiektywna historia rozwoju sił wytwórczych. Warunki dostateczny i konieczne do wytworzenia wyrobu o oczekiwanych parametrach. Próba odpowiedzi na pytanie czym jest BIM.

Skip to content